Příznaky vaginální bakteriální infekce

Pokud jste o bakteriální infekci (bakteriální vaginóze) ještě neslyšela, nejste jediná. Řada žen vůbec netuší, že vaginální infekce jsou nejčastěji způsobovány bakteriemi, a ne kvasinkami (v případě kvasinkové infekce).

Bakteriální infekce je nejčastější příčinou vaginálních infekcí u žen v reprodukčním věku a mají ji na svědomí bakterie narušující rovnováhu a pH v pochvě.

Většina žen popisuje své příznaky následovně:

  • rybí nebo nepříjemný zápach
  • vodnatý výtok
  • šedobílý výtok
  • zhoršení výše uvedených příznaků po pohlavním styku nebo během menstruace
Každá jsme jiná, takže některé ženy trpící bakteriální infekcí nemusejí mít žádné příznaky. Nezapomínejte, že bakteriální infekce není sexuálně přenosná infekce a neměla by vám způsobovat žádné bolesti ani podráždění.

Kvasinková nebo bakteriální infekce?

Řada žen si plete kvasinkovou a bakteriální infekci, ale jde o dva různé typy infekce s různými příznaky. Léčba bakteriální infekce se od léčby kvasinkové infekce liší, a proto je v zájmu nasazení správné léčby důležité vědět, kterým z uvedených typů infekce trpíte.

Pokud si nejste jistá, zda jde u vás o bakteriální nebo kvasinkovou infekci, s naší pomocí budete znát diagnózu do 10 sekund a tím pádem se budete moci rozhodnout pro správnou léčbu. Vyvinuli jsme nový test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí Canestest, který vám umožní rychle a snadno zjistit, zda trpíte kvasinkovou nebo bakteriální infekcí, a to přímo z pohodlí vašeho domova.

Věděly jste, že...

... prostředí ve vaší vagině je slabě kyselé a na škále pH se pohybuje v nižších hodnotách (běžně pod 4,5)?

Jaký je rozdíl mezi kvasinkovou a bakteriální vaginální infekcí?

Kdy navštívit lékaře?

Pokud máte bakteriální infekci (bakteriální vaginózu) poprvé nebo pokud jste těhotná, navštivte lékaře. Bakteriální infekce může způsobovat komplikace, zvláště v době těhotenství a při porodu, ale s pomocí lékaře vše zvládnete.

Nahoru