Časté dotazy

Jak mám správně pečovat o své intimní partie?

Mnoho žen mezi běžnou a intimní hygienou nerozlišuje. Intimní hygiena má však své specifické nároky, protože pokožka intimních partií je choulostivá a náchylná k infekci.

Kyselé pH ve vagíně pomáhá udržovat zdravou přirozenou mikroflóru a zároveň chrání před rozmnožením škodlivých bakterií. Dodržováním správné intimní hygieny podporujete stálost kyselého pH a napomáháte tak ochraně před vaginálními infekcemi (např. bakteriální vaginózou).

Vaše vagína se čistí sama prostřednictvím přirozeného sekretu, tudíž je nejlepší si intimní partie denně umýt teplou vodou a jemnými, neparfémovanými výrobky. Některé produkty pomáhají udržovat přirozenou rovnováhu pH, zatímco jemně, ale efektivně čistí.

Vždy se řádně umyjte a osušte, obzvláště po cvičení. Zejména pak po cvičení si rovněž převlékněte spodní prádlo, abyste zůstala svěží a čistá.

Měla by se nějak lišit péče o mou intimní oblast v době vaginálních potíží?

Ano, v období vaginálních obtíží je pokožka vašich intimních partií podrážděná, a proto vyžaduje také speciální přístup s ohledem na hygienu. Vhodné je používat mycí výrobky pro speciální hygienu určené k péči v období vaginálních obtíží.

Cítím svědění, je to kvasinková infekce?

Svědění patří mezi obvyklé příznaky kvasinkové infekce, takže můžete mít pravdu. Podívejte se na naši stránku příznaků. Pokud si však stále nejste jistá, poraďte se se svým lékařem.

Pokud mám výtok, jedná se již o problém?

Čirý nebo bělavý sekret je běžný. Žlázy ve vašem děložním hrdle produkují přirozený sekret, který udržuje vaši vagínu vlhkou. Tento přirozený sekret se rozprostírá po poševních stěnách a pomáhá zde udržovat čisté a zdravé prostředí. Jednoduše řečeno, tímto sekretem čistí vaše vagína sama sebe. Nicméně, sekret by neměl zapáchat a být doprovázen svěděním či bolestivostí. Navíc, pokud mění barvu, mohla by to být známka toho, že máte infekci a měla byste navštívit lékaře.

Nahoru