Intimní hygiena

Běžná mýdla a sprchové gely, které nejsou určeny pro hygienu intimních partií, mohou mít nevyvážené pH. Jejich používáním se tak můžete stát náchylnější k vaginálním infekcím, proto doporučujeme používat mýdla speciálně určená pro intimní hygienu.

Vagína má kyselé pH, které pomáhá udržovat bakterie přirozené mikroflóry zdravé a “špatné” bakterie pod kontrolou. Dodržováním správných návyků intimní hygieny se můžete vyhnout narušení této rovnováhy a předejít tak infekcím, jako je např. bakteriální vaginóza.

Správné mytí

Pokud pro intimní hygienu používáte mýdla nebo jiné výrobky, které jsou určené pro mytí celého těla, myjete se uvnitř (pomocí vaginálních výplachů) nebo se myjete až příliš, můžete si všimnout zápachu, suchosti nebo opakujících se vaginálních infekcí.

Narušujete totiž rovnováhu pH ve své vagíně.

Vagína se přirozeně čistí prostřednictvím vlastního sekretu. Proto je vhodné intimní partie denně umýt teplou vodou a jemnými, neparfémovanými výrobky, určenými výhradně pro intimní hygienu.

Výtok aneb je něco špatně?

Čirý nebo bílý výtok je normální. Žlázy v děložním hrdle produkují přirozený sekret, který udržuje vagínu navlhčenou a pomáhá v ní udržovat zdravé a čisté prostředí. Výtok je pak, zjednodušeně řečeno, přirozeným vedlejším produktem čištění.

Před menstruací může být výtok hustší a může ho být více, i to je v pořádku.

Situace je však opačná, když výtok zapáchá, mění barvu nebo je doprovázen svěděním a pálením v intimních partiích. V takovém případě doporučujeme navštívit lékaře.

Jak na intimní hygienu po sexu

Po sexu je vhodné se vymočit. Jde o preventivní opatření, které vám pomůže odstranit bakterie způsobující např. zánět močového měchýře. Je dobré pamatovat také na utírání se po použití toalety zepředu dozadu, což je další krok, který omezuje šíření bakterií.

Jak na intimní hygienu během vaginálních obtíží

Canesten IntimGel

Běžné mýdlo by mohlo problém ještě zhoršit. Vyměňte jej raději za mycí gel určený pro intimní hygienu přímo při vaginálních obtížích.

Canesten IntimGel je určen pro speciální intimní hygienu při vaginálních obtížích. Poskytne Vám rychlou úlevu od pocitu svědění pokožky intimních partií. Navíc neštípe a nepálí.*

Vy tak můžete pokračovat ve svých aktivitách jako obvykle. Canesten IntimGel obsahuje zároveň aminokyselinu glycin, která zklidňuje Vaše intimní partie a pomáhá Vám cítit se komfortně až po dobu 12 hodin.

Canesten IntimGel by kamarádce doporučilo více jak 95 % spotřebitelek.**

Zdroj: Online spotřebitelský průzkum Canesten IntimGelu 100 ml v ČR za období 04-05/2017.

*84,18 % ze 158 spotřebitelek uvedlo, že neštípe a 89,74 % ze 156 spotřebitelek uvedlo, že nepálí.

**95,57 % ze 158 spotřebitelek by doporučilo Canesten IntimGel.

Nahoru